BAHÇELİEVLER DEVLET HASTANESİ AÇILDI..!

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımlıyla Bahçelievler Devlet Hastanesi açıldı.

 

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımlıyla Bahçelievler Devlet Hastanesi açıldı.

 

Bahçelievler’in Hastane özlemi bitti

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Bahçelievler’de 314 yatak kapasiteli ve toplamda 66 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilen Bahçelievler Devlet Hastanesi’nin açılışını yaptı. Açılış törenine AB Eski Bakanı Egemen Bağış, Milli Eğitim Eski Bakanı Ömer Dinçer, Bahçelievler Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Belediye Başkanı Osman Develioğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bahçelievler Devlet Hastanesi’nin bir şifa yuvası olacağını ifade eden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Bu bölge halkına sağlık alanında önemli bir katkı sağlayacak. Milletin bize verdiği vekaletin hakkını koruyarak önce siyasi istikrar dedik.  Siyasi istikrar ekonomik istikrarı getirdi. Ekonomik istikrar ise yatırımları ve hizmetleri getirdi. 11 yıldır dünyanın gıpta ile baktığı gelişmeleri Türkiye başarı ile sürdürüyor, sürdürmeye devam edecek” dedi.

Türkiye Dünyayla yarışan bir ülke

Türkiye’nin siyasi ve ekonomik istikrarının bozulması için belli çevrelerin tuzak kurduğunu dile getiren Bakan Müezzinoğlu, “İnşallah siyasi istikrarı bozamayacaklar, çünkü artık Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti var. Hangi tuzakları kurarlarsa kursunlar, hangi kasetleri montaj yaparlarsa yapsınlar siyasi istikrarı da, ekonomik istikrarı da bozamayacaklar. Çünkü biz milletle beraber yürüyen milletin ortak aklı ve değerlerinin öncülüğünü yapma derdinde olan bir siyasi parti anlayışının yani AK Parti kadrolarının mensuplarıyız. Bizim derdimiz millete hizmet etmek. Artık Türkiye dünyayla yarışan bir ülke” diye konuştu.

Törende konuşan Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu da; Bahçelievler tarihinde 7 olan sağlık ocağı sayısını kısa sürede 19’a çıkardıklarını belirterek, “Göreve geldiğimizden bu güne birçok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli yatırımlar yaptık ama bunların en önemlisi ilçemizde yoğun şekilde yokluğu hissedilen Devlet Hastanesidir. Vatandaşların büyük çoğunluğu bizden devlet hastanesi istiyorlardı. Bizim ilçemizde 12 tane özel hastane var. Hiçbir ilçede bu kadar yok. Bizim 12 tane devlet hastanemiz var sayılır ama yine de isteniyordu. Biz de belediye olarak hastanenin arazisini satın aldık. Projemizi sağlık bakanlığına onaylattık, Mimari olarak baktığınızda 5 yıldızlı otel görünümünde bir proje. Hastanemiz, sadece ilçemiz halkına hizmet vermekle kalmayıp, çevre ilçelere de sağlık alanında önemli bir kolaylık sağlayacak” dedi.

 

Konuşmaların ardından Bakan Müezzinoğlu eski bakanlarla birlikte hastanenin açılış kurdelesini kesti. Daha sonra hastanenin içini gezen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, hastaları ziyaret etti.

 

Bahçelievler Devlet Hastanesi Teknik bilgi ve notlar:

314 Yataklı Bahçelievler Devlet Hastanesi, uzun yıllar sonra Pendik’te inşa edilen 800 yatak kapasiteli Devlet Hastanesi’nin ardından İstanbul’da yapılan ikinci büyük hastane olma özelliğini taşıyor.

Bahçelievler halkının yıllardır özlemini çektiği Devlet Hastanesi projesinin temeli 27 Mayıs 2011’de atılmıştı. Arsası Bahçelievler Belediyesi tarafından satın alınarak Sağlık Bakanlığına devredilen hastanenin yapımı İl Özel İdaresi tarafından tamamlanarak açılışa hazır hale geldi. Projesi de Belediye tarafından hazırlanarak yine Sağlık Bakanlığına onaylatılan ve 5 yıldızlı otel görünümüne sahip olan hastane Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ve vatandaşların katılımıyla hizmete açıldı.

5 yıldızlı otel değil, hastane

Odaları maksimum 2 kişilik olan hastanede 10 ameliyathane, genel ve beyin cerrahi birimleri, kardiyoloji, jinekoloji, nefroloji, radyoloji ve endoskopi bölümleri bulunacak. 86 poliklinik, 10 doğum odası, 3 yoğun bakım, 1 acil yoğun bakım, nörolojik ve yeni doğan yoğun bakım ünitelerinin de yer alacağı hastanede 115 doktorla birlikte 700 personel görev yapacak. Hastanede ayrıca patalojiden mikrobiyolojiye 14 farklı labaratuvar hastalara hizmet verecek. Arsası ile bu günkü değerle yaklaşık 160 milyon TL’ye mal olan 314 yataklı Bahçelievler Devlet Hastanesi, Kocasinan Merkez Mahallesinde 30 Bin metrekare Alana kurulu ve toplam 66 Bin metrekare kullanım alanına sahip. Hastane, 4 bodrum, zemin, 9 normal kat ve çatı katından oluşuyor. Çevre düzenleme çalışmaları Bahçelievler Belediyesi tarafından yapılan hastane vatandaşların hizmetine açıldı.

Oluşturulma Tarihi : 10.03.2014