BAHÇELİEVLER’E 7 YILDIZLI DEVLET HASTANESİ

Türkiye’nin en modern hastanelerinden biri Bahçelievler’de yükseliyor.

 
Türkiye’nin en modern hastanelerinden biri Bahçelievler’de yükseliyor. 
 
Arsası Bahçelievler Belediyesi tarafından alınan, yapımı ise İl Özel İdaresi tarafından üstlenilen 309 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yapımı hızla devam ediyor.
 
 
Bahçelievler halkının yıllardır özlemini çektiği Devlet Hastanesi Projesi hayata geçiriliyor.
 
 
Bahçelievler Belediyesi tarafından arsası satın alınarak yapımı için Sağlık Bakanlığı’na tahsis edilen 309 Yataklı Bahçelievler Devlet Hastanesi’nin yapımı hızla devam ediyor. Projesi de Belediye tarafından hazırlanarak yine Sağlık Bakanlığına onaylatılan ve 7 yıldızlı otel görünümüne sahip olan hastanenin yapımını ise İl Özel İdaresi üstlendi.
 
İlçede yoğun şekilde yokluğu hissedilen ve artık ilçenin neredeyse milli politikası haline gelen Devlet Hastanesi tamamlandığında sadece ilçemiz halkına hizmet vermekle kalmayıp, çevre ilçelere de sağlık alanında önemli bir kolaylık sağlayacak.
 
Hastanede 10 ameliyathane, genel ve beyin cerrahi birimleri, kardiyoloji, jinekoloji, nefroloji ve yeni doğan üniteleri, radyoloji ve endoskopi bölümleri, erişkin ve çocuk acil bölümlerinin yanı sıra tüp bebek merkezi de bulunacak. 2012 yılı sonu itibariyle bitirilmesi hedeflenen Bahçelievler 309 Yataklı Devlet Hastanesi, Kocasinan Merkez Mahallesinde toplam 66 Bin m2 inşaat alanına sahip olarak, 4 bodrum+zemin+9 normal kat ve çatı katından oluşacak.
Oluşturulma Tarihi : 10.03.2014